Zaznacz stronę

Co to jest implant zęba?

Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad odpowiedzią na pytanie czym są implanty i jak montowana jest korona na takim implancie to już spieszymy z odpowiedzią. Otóż implanty zębów zostały tak zaprojektowane aby stały się substytutami korzeni zębów, które zostały wyekstrahowane i tym samym stanowią fundament nowego zęba a korona na implancie odtwarza ząb. Dzięki temu implanty zębowe pozwalają na uniknięcie zanikania kości i wypadania lub psucia się naturalnych zębów poprzez utrzymanie ich w miejscach których są. Implant zęba wstawia się bezpośrednio w miejsce wyrwanego zęba, po czym na stałe przytwierdza się do niego koronę zazwyczaj cyrkonową. W tym wypadku korona może być osadzona na implancie w dwojaki sposób: jeden z nich to przykręcenie za pomocą śruby ( korona przykręcana) a drugi sposób to zacementowanie na łączeniu (korona cementowana).

Rodzaje implantów zębowych

Podział jest zróżnicowany ale wyróżnia się głównie: powszechnie używane implanty śródkostne, implementowane bezpośrednio w kości i mniej popularne ze względu na zwiększone ryzyko powikłań po zabiegu: podokostnowe, które spoczywają na kości, pokryte tkanką dziąsła. Powstaje zatem pytanie czy implanty zębowe są bezpieczne. Tak, są bardzo bezpieczne, ponieważ niezwykle rzadko zdarza się komplikacja taka jak niezrośnięcie z kością, co skutkuje usunięciem. Warto jedynie zadbać aby czuwał nad przebiegiem całego leczenia doświadczony stomatolog jak na przykład lek. dent. Wojciech Skocz z kliniki PrecisDENT, a wykonywał to chirurg, a najlepiej jakby to była jedna osoba z taką specjalizacją, pracująca w nowoczesnym gabinecie.

Czy implanty są bezpieczne?

 Tak, implanty zębowe są bardzo bezpieczne, ponieważ niezwykle rzadko zdarza się komplikacja taka jak niezrośnięcie z kością, co skutkuje usunięciem. Warto jedynie zadbać aby czuwał nad przebiegiem całego leczenia doświadczony stomatolog, a zabieg wykonywał to chirurg, a najlepiej jakby to była jedna osoba z taką specjalizacją, pracująca w nowoczesnym gabinecie.