Zaznacz stronę

Alternatywy dla implantów zębów

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, co jeżeli nie implanty zębów, czy jest jakaś alternatywa dla leczenia braków zębowych? Otóż mamy jeden z najprostszych wariantów ale też związany z relatywnie dużym dyskomfortem zarówno dla jamy ustnej jak i samego pacjenta. Są to protezy akrylowe. Większą swobodę użytkowania dają protezy na bazie szkieletu ale znane są też mosty na oszlifowane zęby lub implanty. Protezy ruchome powinno się codziennie wyjmować. 

Czy implant zęba może się nie przyjąć?

Jeżeli już jesteśmy przy temacie wyjmowania, to warto wspomnieć, że implant zęba również może wypaść. Dzieje się tak w momencie gdy pomiędzy tkankami kostnymi a implantem nie dojdzie do połączenia, swego rodzaju zrostu i po kilku tygodniach od zaimplementowania go, on może zwyczajnie wypaść. 

Implant zęba za darmo

Nie należy się jednak obawiać na zapas, nie dochodzi do takich zdarzeń zbyt często. Powodzenie leczenia imlantologicznego przekracza > 95 %. Ryzyko nieprzyjęcia się implantu jest więc <5 %. Dobry stomatolog zazwyczaj oferuje wówczas ponowne wszczepienie implantu za darmo, aby pacjent czuł się pewnie i bezpiecznie.

Czy wszczepienie implantu boli?

Zabieg zakładania implantów prowadzony jest w znieczuleniu miejscowym, dlatego jest zabiegiem totalnie bezbolesnym. Cała procedura jest podzielona i trwa zazwyczaj kwartał do pół roku, z możliwością przedłużenia do roku ale oczywiście nie ciągiem. Sama jedna wizyta to czas około pół do godziny. Nie należy się więc stresować na zapas. Stomatolodzy tacy jak w PrecisDENT Centrum Implantologii i Stomatologii Mikroskopowej w Dukla zadbają o pełen komfort psychiczny i fizyczny każdego swojego pacjenta. Poza tym wykonywane tam zabiegi w powiększeniu optycznym z użyciem mikroskopów i lup pozwalają na dużą delikatność i precyzję, co skraca czas na odczuwanie bólu.

Ile trwa leczenie implantologiczne?


Cała procedura jest podzielona i trwa zazwyczaj kwartał do pół roku, z możliwością przedłużenia do roku ale oczywiście nie ciągiem. Sama jedna wizyta to czas około pół do godziny. Nie należy się więc stresować na zapas. Dobrzy Stomatolodzy zadbają o pełen komfort psychiczny i fizyczny każdego swojego pacjenta. Poza tym wykonywane zabiegi w powiększeniu optycznym z użyciem mikroskopów i lup pozwalają na dużą delikatność i precyzję, co skraca czas gojenia i gwarantuje brak odczuwania bólu.

Leczenie implantami zębów bez stresu

Nie należy się więc stresować na zapas. Dobrzy Stomatolodzy zadbają o pełen komfort psychiczny i fizyczny każdego swojego pacjenta. Poza tym wykonywane zabiegi w powiększeniu optycznym z użyciem mikroskopów i lup pozwalają na dużą delikatność i precyzję, co skraca czas gojenia i gwarantuje brak odczuwania bólu.