Zaznacz stronę

Czy implanty zębów wiąża się z ryzykiem?

Każdy zabieg lekarski,w tym stomatologiczny jest obarczony mniejszym lub większym ryzykiem zdrowotnym. Dokładny wywiad, zapoznanie się z kartą chorób i dolegliwości pacjenta oraz rzetelna wiedza i umiejętności lekarza i dobrego dentysty zazwyczaj przeciwdziałają takim problemom, czy też powikłaniom pozabiegowym, okołozabiegowym. Istotna jest również współpraca na linii pacjent-lekarz.

 

Czy wybrać implanty zębowe?

Czy w takim wypadku warto jest zakładać implanty zębów? Z całą pewnością jest to mocno rekomendowane ze strony lekarzy dentystów i chwalone od strony pacjentów, ponieważ to obecnie jedna z najlepszych metod uzupełniania braków w uzębieniu. Jest użyteczna w momencie gdy braki są na poziomie pojedyńczych zębów, jak i leczeniaz uzupełnieniem braków w przypadku całkowitego bezzębia. 

 

 

Czy implanty są na zawsze?

Niech przemówi za tym jeszcze jeden fakt, że większość osób leczonych implantologicznie zaświadcza o tym, że bardzo dobry stan implantów utrzymuje się latami i wszystko zależy od naszej higieny i dobrej kontroli stomatologa. Oczywiście jak wszystko, implanty należy kontrolować regularnie u lekarza i czasami wymienić koronę na implacie, ale następuje to dopiero wiele lat po pierwotnej implantacji. 

 

Czy implanty są na 100% na całe życie?

Duże gro osób jest jednak przekonane o tym, że implanty stomatologiczne są jedne na całe życie. Niestety tak nie jest. Podpierając się badaniami na dużej grupie pacjentów, można na dziś stwierdzić, że po dekadzie użytkowania w znakomitym stanie pozostanie 95% implantów w żuchwie i około 90% szczęki.

 

 

Czy każdy może mieć implanty zębowe?

Mimo dużej uniwersalności wśród pacjentów korzystających z implantów zębowych w Jaśle, są osoby, które nie mogą mieć tego rodzaju leczenia. Należą do nich pacjenci ze schorzeniami szpiku kostnego, chorobami psychicznymi i chorobą Parkinsona.