Zaznacz stronę

Jakie są zalety implantów zębowych?

Przechodząc od razu do sedna sprawy, na pewno ogromną zaletą implantów zębowych jest u nich  brak ruchomych elementów, które mogłyby wywoływać otarcia lub ból. Osoby decydujące się na zabieg implantacji wysoko cenią sobie to, że implanty zębów są prawie zupełnie jak ich własne, naturalne zęby. Umocowanie koron na stałe likwiduje problem żucia i gryzienia twardego jedzenia. Nie można pominąć również kwestii łatwej higieny, która normalizuje systematyczność, zwłaszcza u osób starszych. Zęby odbudowane na implantach przede wszystkim zapobiegają zanikowi kości, deformacji twarzy i ogólnemu złemu samopoczuciu pacjenta. 

Jakie są wady implantów zębowych?

Wadą, jak w każdym zabiegu wszczepu, jest możliwość odrzucenia go przez organizm lub czas trwania pełnego leczenia, który potrafi mocno się rozciągnąć. Jednakże jest to niewielka cena za powrót do normalności społecznej i fizycznej. 

Jak wygląda wprowadzanie implantów zębowych?

Procedura implantacji zębów wygląda niezwykle prosto, jeżeli pacjent wybierze renomowaną placówkę – klinika stomatologiczna Jasło i doświadczonych lekarzy. Chirurg stomatolog po wykonaniu znieczulenia, nacina dziąsło i delikatnie je rozsuwając nawierca otwór, do którego wprowadza implant. Na koniec zakłada szwy. Całość zabiegu trwa dosłownie pół godziny, przy ewentualnych komplikacjach godzinę. Ogólny czas leczenia implantologicznego zależy od wielu czynników i są to: rozległość zabiegu, warunki kostne u pacjenta, warunki anatomiczne szczęki lub żuchwy leczonego oraz od zastosowanego schematu leczenia. Średnio wychodzi to do około trzech miesięcy.