Zaznacz stronę

Jak połączona jest korona z implantem zęba?

Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad technicznymi sprawami w postępowaniu implantacji zębowej to trafiłeś pod odpowiedni adres. Na pierwszy rzut odpowiemy na pytanie czym są implanty i jak montowana jest korona na takim implancie. Otóż implanty zębów zostały tak zaprojektowane aby stały się substytutami korzeni zębów, które zostały wyekstrahowane i tym samym stanowią fundament sztucznego zęba a korona odtwarza ząb. Pozwala to na uniknięcie zanikania kośćca i wypadania lub psucia poprzez utrzymanie zębów naturalnych, tych które pozostały. Implant wstawia się bezpośrednio w miejsce ubytku, po czym na stałe przytwierdza się do niego koronę porcelanową. W tym wypadku korona może być osadzona na implancie w dwojaki sposób: jeden z nich to przykręcenie za pomocą śruby a drugi sposób to zacementowanie na łączniku. 

Jakie mogą być rodzaje implantów zębowych? Podział jest zróżnicowany ale wyróżnia się głównie: powszechnie używane implanty śródkostne, implementowane bezpośrednio w kości i mniej popularne ze względu na zwiększone ryzyko powikłań po zabiegu: podokostnowe, które spoczywają na szczęce, pokryte tkanką dziąsła. 

Czy implanty zębowe są bezpieczne?

Powstaje zatem pytanie czy implanty zębowe są bezpieczne. Tak, są bardzo bezpieczne, ponieważ niezwykle rzadko zdarza się komplikacja taka jak niezrośnięcie z kością, co skutkuje usunięciem. Warto jedynie zadbać aby czuwał nad przebiegiem całego leczenia dobry  chirurg stomatolog pracujący w nowoczesnej klinice stomatologicznej.