Zaznacz stronę

Jakie leki przy Implantach zębów? 

Lekoterapia to także kwestia, która jest ważna jeśli decydujesz się na implanty zębowe. Przepisywanie antybiotyku po zabiegu jest jednakże rutynowe i ma zadanie osłonowe, nie leczy się nim infekcji. Zabiegi chirurgiczne a takim niewątpliwie jest każde wszczepienie implantu są higieniczne i panują na sali zabiegowej zasady aseptyki, jednakże jama ustna raczej nigdy nie jest wolna od chorobotwórczych drobnoustrojów. 

Co mogę jeść po zabiegu wszczepienia implantów zębowych?

Warto tu od razu poruszyć temat jedzenia po wykonaniu takiego zabiegu. W menu takiej osoby powinny na chwilę zaistnieć głównie pokarmy o miękkiej lub płynnej konsystencji. Pierwszy posiłek można spożyć po co najmniej dwóch godzinach po zabiegu. Może to być na przykład nieciepła zupa, koktajl lub mus owocowy. 

Na co uważać po zabiegu wprowadzenia implantów zębowych?

Należy uważać na zmiany temperatur i zazwyczaj zaleca się płukanie jamy ustnej po każdym posiłku. Ból związany z zabiegiem powinien ustąpić maksymalnie w dwa tygodnie po zabiegu. Zrastanie się kości z implantem trwa niestety nieco dłużej bo może to zająć nawet trzy miesiące.

Ostateczna cena na implanty zębów dla całego łuku szczęki i żuchwy oscyluje w przedziale od 15 tysięcy do 80 tysięcy złoty. Ceny rekonstrukcji osadzania na implantach mają wiele składowych, które ją albo podbijają albo obniżają. Trzeba jednakże pamiętać, że całość leczenia implantologicznego jest mocno uzaeżniona od indywidualnego przypadku i określana w toku trwającego procesu. Dlatego należy mocno skonsultować przykładowy przypadek rwania wszystkich zębów i wstawiania ich od początku.