Zaznacz stronę

Implant zęba osteointegracja a odrzucenie implantu

Implanty zębów to wcale nie tak droga inwestycja, dlatego przeczytaj ten artykuł i dowiedz się że nie ma się czego bać. Implant zęba jest możliwa w ciele dzięki zjawisku osteointegracji, czyli umiejętności połączenia układu kostnego z implantem. Gdy nie zachodzi ten proces jest możliwość odrzucenia implantu, ryzyko jednak jest bardzo małe i wynosi <5%. Głównymi objawami na które powinno się zwrócić uwagę jest między innymi: ruchliwość implantu, niepokojąco długie gojenie się, nieustający stan zapalny i narastający ból – również zębów które sąsiadują z implantem, objawy grypowe jak: gorączka, osłabienie, ból gardła i powiększanie się węzłów chłonnych w okolicach szyi. 

Co mogę czuć po wprowadzeniu implantów zębowych?

Ogólne bóle i uczucie obecności ciała obcego to normalne objawy, którymi zazwyczaj po implantacji zębów nie powinien się pacjent przejmować. Bez względu na to jak mocno skomplikowany był zabieg, powinien on minąć samoczynnie po kilku tygodniach. W tym czasie lekarz może zalecić stosowanie doraźnych leków przeciwbólowych. Tkanki dziąseł po implantach goją się maksyalnie zazwyczaj do dwóch tygodni. 

Jak szybko goi się implant zęba?

Dłużej, bo nawet do sześciu miesięcy trwa wspomniany wcześniej proces integracji implantu z koścem. Aby teraz zamocować koronę na implancie, po chirurgicznym zabiegu implantacji, należy odczekać od dwóch do czterech miesięcy (kwestia indywidualna pacjenta). Wszystko po to, by implant zęba zrósł się z kością. Czas leczenia takiego przypadku jest znacznie wydłużony, niż jak ma to miejsce w czasie mocowania miniimplantów.