Zaznacz stronę

Implanty zębów – Nałogowi palacze i alkoholicy

Koszty związane z leczeniem ubytków w szczęce lub żuchwie za pomocą implantacji skłaniają wielu do zaprzestania brania używek. W tym jest duży sens z powodów, dla których zarówno nałogowi alkoholicy jak i palacze, którzy wypalają ponad paczkę dziennie nie powinni mieć wykonywanych zabiegów zakładania implantów zębowych. Wszelkie implanty zębów  mogą się nie przyjąć się w momencie gdy pacjent jednocześnie walczy z nałogiem, ponieważ obie wymienione używki silnie upośledzają gojenie oraz regenerację i mocno wpływają na upośledzenie odporności a także stan błon śluzowych jamy ustnej. 

Implanty zębów – przeciwskazania

Inne przeciwwskazania wymieniane przez lekarzy to: ciąża, zbyt młody pacjent – taki u którego nie doszło jeszcze do całkowitego wzrostu kości, czyli poniżej siedemnastego roku życia, bardzo zaawansowana choroba osteoporozy, choroby o podłożu genetycznym zaburzające krzepnięcie krwi (hemofilia), choroba cukrzycowa, która nie została unormowana, padaczka, bruksizm, nowotwory lub AIDS. 

Osteointegracja implantu zęba

Dzięki umiejętności połączenia układu kostnego z implantem dochodzi do zrostu i i pewnego osadzenia implantu. Gdy nie zachodzi ten proces, możliwość odrzutu jest niemal pewna. Głównymi objawami nadchodzącego wypadnięcia implantu zębowego, na które powinno się zwrócić uwagę jest między innymi: ruchliwość implantu, niepokojąco długie gojenie się, nieustający stan zapalny i narastający ból – również zębów które sąsiadują z implantem. Do tego dochodzą objawy grypowe jak: gorączka, osłabienie, ból gardła i powiększanie się węzłów chłonnych w okolicach szyi. Ogólne bóle i uczucie obecności ciała obcego to naturalne objawy, którymi zazwyczaj po implantacji zębów nie powinien się żaden pacjent przejmować. Bez względu na to jak mocno skomplikowany był zabieg, ból powinien minąć samoczynnie po kilku tygodniach.