Zaznacz stronę

Czy można wprowadzić implant jak nie ma zęba wiele lat?

Pytanie o to czy można wstawiać implanty zębów nawet po kilku latach od usunięcia zęba lub zębów, przetacza się przez internet już od bardzo dawna. Świadomość pacjentów protetycznych wzrasta z roku na rok, co może tylko cieszyć. Odpowiedź jest twierdząca ale z zastrzeżeniem, że takie zbiegi powinny być wykonywane u dobrych dentystów, którzy są do tego doskonale przygotowani i przeszkoleni. Przeprowadzą szerszą diagnostykę podłoża kostnego, w którym ma tkwić implant i kierując się dobrem pacjenta ocenią stan jamy ustnej oraz przedstawą cały plan procesu leczenia, który będzie indywidualnie dopasowany również cenowo pod pacjenta. 

 

 

 

 

Czy można wprowadzić implant jak nie ma zęba wiele lat?

Problematyczne są również wybory dla pacjentów, na przykład takie na zasadzie co będzie lepsze. Zazwyczaj to lekarz dentysta powinien na podstawie zgromadzonych informacji przedstawić możliwości ale samemu również warto się zorientować. I tak przykładowo, implanty zębów Jasło czy most protetyczny Jasło

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rodzaje uzupełnień braków zębowych. Implanty zębów, mosty protetyczne, protezy.

Otóż warto znać specyfikę i cenę każdego uzupełnienia, którą dobry stomatolog na pewno pacjentowi po krótce przybliży i po tym wybrać opcję pasującą do siebie. Korony na implantach zębowych sprawdzą się w momencie uzupełniania braków po pojedynczym zębie. Odbudowa braku zęba za pomocą mostu protetycznego wymaga szlifowania sąsiednich zdrowych zębów i polecana jest przy rekonstrukcji większej liczby uzębienia. Wybór uzależniony jest więc od ilości braków. Jeśli chodzi o liczbę koron na pojedynczym implancie to alternatywą w tym działaniu jest wykonanie mostu na implantach.