Zaznacz stronę

Implanty zębowe – czy jest się czego bać?

Odpowiadając od razu na pytanie postawione w tytule: nie, nie ma się czego obawiać zarówno osoba starsza jak i ta młoda, jeżeli chodzi właśnie o kwestie implantów zębowych. One zastępują stracony korzeń, są dużo bardziej stabilne i trwałe w porównaniu do tradycyjnych, „babcinych” protez. Dodatkowo są bardzo estetyczne i wygląd mają zupełnie jak naturalne zęby. 

Implanty zębowe w każdym wieku

Implanty zębowe są coraz częściej stosowane u osób starszych, ponieważ pomagają: przywrócić funkcjonalność jamy ustnej, poprawić jakość życia oraz zapobiegać rozwojowi chorób przyzębia a w także utracie kośćca. 

Alternatywy dla implantów zębowych

Można w przypadku osób, które borykają się z bardzo dużymi brakami zastanowić się co będzie wygodniejsze: implanty czy mostek? Porównując z mostami protetycznymi, to implanty zębowe mogą być wczepiane w miejsce dowolnego ubytku. W tym przypadku nie występuje konieczność szlifowania pobocznych zębów. 

Brak zęba, co wybrać?

We właśnie takiej sytuacji, gdy pragniemy uzupełnić  braki, z pewnością powinnyśmy zdecydować się na implanty zębów w Jaśle.

Dla kogo implanty zębowe?

Ten zabieg z pewnością polepszy jakość żucia u każdej osoby starszej. Wchodząc ten temat bardziej to z implantów zębowych może tak naprawdę skorzystać każdy, bo do tego zazwyczaj nie ma przeciwwskazań. Można to przeprowadzać u każdego pacjenta, który zechce mieć w ten właśnie sposób uzupełnione uzębienie i nie ma poważnych ograniczeń zdrowotnych. Koniec końców i tak decyzję podejmuje zawsze dentysta implantolog, który zobowiązany jest do zebrania szczegółowego wywiadu od każdego chętnego do tego zabiegu pacjenta.