Zaznacz stronę

Implanty zębowe – ciekawe pytania.

Jak w toku każdego zabiegu wykonywanego przez lekarza dentystę, tak i z tymi dotyczącymi implantologii w stomatologii, wiąże się wiele pytań, na które każdy pacjent powinien otrzymać odpowiedź ale nie bardzo chce je zadawać. Przejdźmy zatem do wyjaśnienia pewnych nieoczywistych kwestii.

Jak spać po wszczepieniu implantu zęba?

Czy kiedykolwiek ktoś z Was zastanawiał się jak spać po takim wszczepieniu implantu? Proste pytanie i nieskomplikowana odpowiedź. Radzimy sypiać raczej na boku, z głową umieszczoną w poduszce, tak aby najbardziej jak to możliwe ograniczyć ewentualny ból i dyskomfort w odpoczynku. 

Czy mogę się opalać i ćwiczyć po wszczepieniu implantów zębowych?

Po zabiegu również nie należy się opalać na pełnym słońcu i unikać wszelkiego większego wysiłku w postaci dźwigania, czy uprawiania sportów, nadmiernego nachylania/wychylania. 

Implantacja natychmiastowa. Co dentysta robi z wyrwanym zębem i jak najtaniej wstawić ząb?

Kolejnym nietuzinkowym pytaniem mogłaby się wydawać ciekawość na temat tego co dentysta robi z wyrwanym zębem i jak najtaniej wstawić ząb. Otóż najprostszym wariantem na tanie wstawianie są protezy wykonane z akrylu. Potrafią one szybko i skutecznie maskować braki w uzębieniu ale wiążą się z relatywnie dużym dyskomfortem. Dentysta natomiast po wyrwaniu zęba tamuje krwawienie i zszywa powstałą dziurę a sam ząb trafia do odpadów medycznych, które są utylizowane przez odpowiednie służby. 

Implantacja natychmiastowa. Co się dzieje z kością po usunięciu zęba jak nie wstawię implantu?

 Warto w tym miejscu wspomnieć, że na skutek usunięcia lub urazu, pozbycie się zęba bez wypełnienia luki po nim, w krótkim czasie może doprowadzić do zaniku dziąsła i kości w miejscu ubytku. To bardzo istotne, jeśli planujemy implanty zębów warto to zrobić jak najszybciej po usunięciu zęba. W Jaśle jest gabinet który specjalizuje się w zabiegach takich jak implanty natychmiastowe.